2024.03.28. - Gedeon, Johanna

Kiskunhalasi Állatvédő Egyesület

Kiskunhalasi Állatvédő Egyesület
Kiskunhalasi Állatvédő EgyesületA Kiskunhalasi Állatvédő Egyesület bemutatkozása: Jogelődünk, a Kiskunhalasi Állatvédő és Természetbarát Egyesület 2003-ban alakult. A KÁTE akkori legfőbb célja: egy állatotthon létrehozása, mely 2003 novemberében megvalósult. Létrehozásában jelentős társadalmi összefogás segített: magánszemélyektől, cégektől, és Németországból sok - sok segítséget kaptunk. Már a működtetés kezdetén kitűnt, hogy hathatós segítség nélkül, csupán a saját bevételeiből az Állatotthon nem tud működni.

Adó 1% felajánlással az Állatvédelemért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18464654-1-06


Egyesületünk tagjai munkájával segítik az Állatotthonban élő állatok jólétét (sétáltatás, takarítás).

Az újjáalakult KÁE célkitűzései:

- Elhagyott kóbor állatok számának csökkentése, gazdához juttatása;
- Ismeretterjesztés- állatvédelem témakörben;
- Fellépés és jogi eljárás kezdeményezése az állatkínzás ellen.
- Állatvédelmi Törvény betartatása; mikrochippezés propagálása;
- Ivartalanítási akciók szervezése, ivartalanítás propagálása;
- Állatotthon működtetésének segítése;
- Az emberek és állatok harmonikus együttélésének elősegítése.

TEVÉKENYSÉGEINK:

1. Elhagyott, kóbor állatok számának csökkentése - hogy Halas ne legyen a kóbor állatok városa:

Telefonon, személyesen önkénteseinket gyakran értesítik a városlakók talált, gazdátlanná vált kutyák, macskák problémájával. Gyakran keresnek meg bennünket költözés, súlyosabb betegség, haláleset miatt „feleslegessé”, gazdátlanná váló kutyák, macskák elhelyezését kérve. Ezekben a helyzetekben néha csak egy információ közvetítésével, vagy új gazda keresésével, kutya elhelyezésével tudunk segíteni. Egyesületi tagjaink a problémás, emberek bizalmát elvesztett kutyák befogásában is közreműködnek. Ez sokszor több napos, de előfordult több hónapos munka, amíg a kutyával olyan kapcsolatba kerül, hogy meg tudja fogni.

A gazdátlan állatok, mint jelenség hátterében mindig a felelőtlen emberi viselkedés áll.

Tudomást szereztünk már temetőbe kitett kiscicákról, zsákba kötve temetőbe hagyott kutyákról, autóból kitett kutyákról. Ilyenkor feljelentés tettünk a rendőrség felé.
Segítünk a városi, lakótelepi, u.n. „macskakolóniák” kezelhető szinten tartásában: ivartalanításban, gazdához juttatásban, súlyos betegség estén eutanáziában.
A mikrochippezést minden gondoskodó kutyatulajdonos figyelmébe ajánljuk. Ha minden kutya be volna chippezve, gyakorlatilag megszűnne a kóbor kutya probléma.

2. Ismeretterjesztés- állatvédelem témakörben:

Nagyon fontos, hogy a felnövekvő generációban tudatosodjon a „házi kedvencek” igényei, szükségletei, tehát a megfelelő állattartás. Már gyermekkorban tisztába kell lenni olyan alapvető dolgokkal, mint pl.: „Hogyan előzhetjük meg, hogy kutyánk elvesszen?”, stb.
Különböző rendezvényeken való megjelenésünk alkalmával számtalan lehetőség nyílik az ismeretterjesztésre. Játékos teszt kitöltésével, szóróanyagok átadásával, személyes beszélgetéssel lehet felhívni a figyelmet a megfelelő állattartásra. Elengedhetetlennek tartjuk a korcsoportoknak megfelelő szóróanyag elkészítését, sokszorosítását olyan mennyiségben, hogy minden iskolás gyermek kezében ott legyen.

3. Fellépés az állatkínzás ellen:

Nem megfelelően tartott kutyák gazdáival kapcsolatot veszünk fel, tudatosítjuk az állat (kutya) szükségleteit, igényeit, az Állatvédelmi Törvény az adott helyzetre vonatkozó részét. Ha a gazda együttműködő, a kutya tartásában, ellátásában pozitív irányú változást észlelünk, tudunk segíteni a kutyatartáshoz szükséges apróbb eszközökkel. Ha a nem megfelelő tartás mellett súlyosabb problémát is észlelünk (állatkínzás), hatósági eljárást kezdeményezünk, feljelentést teszünk. Sajnos Kiskunhalas külterületén a tájképhez tartozik a rövid láncra kötött kutya, kutyaház gyanánt szolgáló hordó. Ezt a fajta kutyatartást nem szabad szó nélkül hagyni!
Tapasztalataink szerint egyre több ember kéri segítségünket, ha nem megfelelő tartást vagy állatkínzást észlel környezetében, szomszédjában.

4. A megfelelő állattartás, ivartalanítás propagálása:

A kutyatartás ellenőrzése kapcsán Egyesületünk tagjai a gazdának mindig elmondják, melyek a megfelelő kutyatartás kritériumai. Felhívják a gazda figyelmét a fölösleges szaporulat megakadályozásának módjaira, ami közül a legbiztonságosabb az ivartalanítás. Bár költséges, de végleges megoldást biztosít. Kiskunhalas város rendezvényein (Gyermeknap, Szüret, stb.) való megjelenéskor ezekről szóróanyagot tudunk a lakosság, az érdeklődők rendelkezésére bocsátani. Az elmúlt évben volt lehetőségünk Kiskunmajsán a Könyvtárban előadást tartani az Állatvédelmi Törvényről. A felnövekvő generáció szemléletét irányítani nagyon fontos. Eddig egy iskolába tudtunk ilyen jellegű tevékenységet folytatni. Korábban lehetőségünk nyílt egy macskaivartalanítási akcióra, mely keretében 39 macskát tudtunk ivartalanítani. Sajnos ennek 2/3 része közterületen élő macska. 1/3 részben tudtuk a városi lakosság igényeit kielégíteni.

Webcím: www.halasiallatvedok.hu

A Kiskunhalasi Állatvédő Egyesület részére az adó 1 százalék felajánláshoz az adószám: 18364145-1-03

Adó 1 százalék felajánlás állatvédő, állatmenhely feladatokra